NOWY "KOMUNIKAT FUNDACJI", NR 56/2018 R.

                                                                                     
KOMUNIKAT

FUNDACJI NA RZECZ TRADYCJI JAZDY POLSKIEJ
ROK XXVIII, GRUDZIĄDZ - CZERWIEC 2018 R., NR 56

   ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   W najnowszym "Komunikacie" podajemy program i informacje dotyczące XXX JUBILEUSZOWEGO ZJAZDU KAWALERZYSTÓW, który odbędzie się w Grudziądzu w dniach 24, 25 i 26 sierpnia 2018 r. Tak, jak każdego roku, publikujemy sprawozdanie  merytoryczne i finansowe z działalności Zarządu Fundacji w ubiegłym roku, a także listę darczyńców Fundacji.

   W "Komunikacie" są relacje z wielu krajowych  uroczystości organizowanych przez koła pułkowe, stowarzyszenia i inne organizacje kultywujące tradycje kawaleryjskie oraz inne ciekawe  informacje przekazane Fundacji.
  
    Publikujemy także obszerne fragmenty artykułu mjr. Jerzego Nawrockiego, oficera i prezesa Koła Pułkowego 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w Londynie  z I Zjazdu Oficerów Służby Stałej Kawalerii, który odbył się w Warszawie i Grudziądzu  w 1989 roku. Artykuł ten podajemy za "Przeglądem Kawalerii i Broni Pancernej", nr 133 (Londyn 1989 r.) Zamieściliśmy także kilka archiwalnych fotografii z tego historycznego Zjazdu.
 
     W naszym biuletynie wspominamy także zmarłych kawalerzystów: śp. por. Stefana Goślińskiego z 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich, śp. rtm. Stanisława Klepańskiego z  11. Pułku Ułanów Legionowych i śp. por. Henryka Abrama Chaima Prajsa z 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich.

 
 


  
Autor: Karola Skowrońska