NOWY "KOMUNIKAT FUNDACJI", NR 58/2019 R.

             
KOMUNIKAT
FUNDACJI NA RZECZ TRADYCJI JAZDY POLSKIEJ
ROK XXIX GRUDZIĄDZ - CZERWIEC 2019, NR 58

=====================================================

Szanowni Państwo!

 W najnowszym "Komunikacie" podajemy program i informacje dotyczące XXXI ZJAZDU KAWALERZYSTÓW, który odbędzie się w Grudziądzu w dniach 23, 24 i 25 sierpnia 2019 r. w Grudziądzkim Roku Błękitnej Pamięci obchodzonego uroczyście z okazji 100- lecie powrotu Grudziądza do Macierzy. Uczcimy także poległych w 80. rocznicę wybuchu II wojny Światowej.
                          
Uroczystość powitania wojsk polskich na Rynku Grudziądza 23 stycznia 1920 roku.
Fot. zbiory Muzeum im. ks. dra Wł. Łęgi
                              

  Wzorem lat ubiegłych podajemy  sprawozdanie  merytoryczne i finansowe z działalności Zarządu Fundacji w 2018 r., a także listę  naszych darczyńców.

  W "Komunikacie" znajdziecie Państwo relacje z wielu  uroczystości i wydarzeń organizowanych przez koła i kluby  pułkowe, jednostki wojskowe i  stowarzyszenia oraz  inne organizacje kultywujące tradycje kawaleryjskie, a także inne ciekawe  informacje, które otrzymuje Fundacja. Z racji szczupłego miejsca na łamach "Komunikatu", podajemy  często wersje skrócone.  Staramy się także umieszczać interesujące zdjęcia.
  
  W naszym biuletynie wspominamy także zmarłych w ostatnim półroczu  kawalerzystów: śp. mjr Franciszka KARPĘ  z 11. Pułku Ułanów Legionowych, śp. gen. bryg. Emila Stefana MENTLA, oficera 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego i Pułku Ułanów Karpackich oraz  por. Józefa ADAMCZYKA, z 7. Pułku Ułanów Lubelskich AK "Jeleń" .
Autor: Karola Skowrońska