MICHAŁ MASŁOWSKI z I nagrodą dla mjr. ADAMA KRÓLIKIEWICZA na Gali Mistrzów Sportu Kujaw i Pomorza
I nagroda w kategorii Jeździectwo dla mjr. ADAMA KRÓLIKIEWICZA  z Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu


2 września 2022 roku  w bydgoskim Urzędzie Miejskim odbyła się  Gala  Mistrzów Sportu Kujaw i Pomorza. Uroczystość została zorganizowana  z okazji 100. rocznicy powrotu  regionu do Polski. W czasie trwania wydarzenia kapituła ogłosiła najlepszych sportowców minionego stulecia.


Mjr. Adamowi KRÓLIKIEWICZOWI z Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu  przyznano I nagrodę w kategorii jeździectwo. Nagrodę odebrał Michał MASŁOWSKI, szef Ośrodka Jeździeckiego im. Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu. Ośrodek szczyci się wieloma osiągnięciami w tym wyjątkowym i pięknym sporcie, jakim jest jeździectwo. Od 30 lat współpracuje z Fundacją na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej i z dumą nosi zaszczytne imię grudziądzkiej Alma Mater Polskiej Kawalerii.


Należy zaznaczyć, że drugie i trzecie miejsce w nagradzanej kategorii - jeździectwo - zdobyli także oficerowie kawalerii. Drugie miejsce przyznano mjr. Michałowi Woysym-Antoniewiczowi, a trzecie miejsce mjr. Kazimierzowi Szoslandowi.


W bydgoskim plebiscycie nagrody w innych dyscyplinach sportu odebrali także inni wybitni sportowcy: Franciszek  Gęstwiński w zapasach; Magdalena Fularczyk - Kozłowska, wybitna  wioślarka; Bronisław Malinowski, lekkoatleta - mistrz olimpijski; Maciej Hreniak, w kategorii pływanie; Szymon Malicki, tenisista; Piotr Gabrych, siatkarz i Tomasz Gollob, w kategorii żużel.


Serdeczne gratulacje!Autor: Karola Skowrońska