BAL KAWALERYJSKI W BIEDRUSKU.

   14 lutego 2015 r. w Pałacu w Biedrusku odbędzie się karnawałowy Bal Kawaleryjski w barwach pułków Wielkopolskiej Brygady Kawalerii.
     Bal organizuje Zarząd Polskiego Klubu Kawaleryjskiego wraz z Oddziałem Terenowym w barwach 7. Pułku Strzelców Konnych. Rozpocznie się tradycyjnym polonezem, a w programie są między innymi: charytatywna loteria fantowa, wybór Królowej Balu, śpiewanie piosenek kawaleryjskich, a nade wszystko szampańska zabawa do białego rana.
    Miejsce Balu nie jest przypadkowe, wszak w Biedrusku do 1939 roku stacjonował znakomity 7. Pułk Strzelców Konnych, na obszernym poligonie odbywały się szkolenia  pułków kawalerii, a także  Centrum Wyszkolenia Kawalerii z Grudziądza. Absolwenci Centrum w swoich wspomnieniach często wracają  do tych letnich ćwiczeń odbywających się w pięknej Wielkopolsce. 
   Panie obowiązkowo w strojach z lat 20. i 30. XX wieku, nawiązujących do świetnych kreacji dam, uczestniczących w balach karnawałowych w całej II  Rzeczypospolitej Polskiej, a szczególnie w słynnych balach kawaleryjskich, które przeszły do historii i legendy kresu międzywojennego. Panowie zaś w galowych mundurach lub frakach, tudzież smokingach.
  Takim balom przyświecał  zawsze cel charytatywny. Na tegorocznym Balu Kawaleryjskim w Biedrusku takim celem jest pozyskanie z loterii fantowej funduszy na zakup figury konia w naturalnych rozmiarach dla Muzeum Wojska Polskiego w Poznaniu oraz na letnie szkolenie przysposobienia wojskowego organizowanego przez  Polski Klub Kawaleryjski.
     
 Wszystkim uczestnikom tego świetnego Balu Kawaleryjskiego życzymy wspaniałej zabawy.
Autor: Karola Skowrońska