KOMUNIKAT FUNDACJI, NR 54/2017

                                                          
KOMUNIKAT
   FUNDACJI NA RZECZ TRADYCJI JAZDY POLSKIEJ
ROK XXVII, GRUDZIĄDZ - CZERWIEC 2017 R.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
W Komunikacie publikujemy program 29. Spotkania Kawalerzystów II RP, Ich Rodzin i Miłośników Kawalerii, który odbędzie się w Grudziądzu w dniach 18 - 20 sierpnia 2017 r. Podajemy także warunki uczestnictwa. Podajemy sprawozdanie z działalności merytorycznej i finansowej Zarządu w 2016 r.  wraz z bilansem. Jest, jak zawsze, szczegółowa informacja o darowiznach, które przekazywane są do zbiorów Muzeum im. ks. dra Wł. Łęgi i do Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.

  Ponadto prezentujemy 3 bardzo ciekawe publikacje o tematyce kawaleryjskiej, które ukazały się w ostatnim czasie. Czynimy starania, aby te książki były dostępne podczas naszego tegorocznego Spotkania w Grudziądzu.
 
 
  Obszerne są relacje z wielu przedsięwzięć kawaleryjskich, które miały miejsce w ostatnim półroczu. Podajemy także relację z Gali Jubileuszowej, która odbyła się w Suchej Beskidzkiej z okazji 100. rocznicy urodzin ppłk. Zbigniewa Makowieckiego.
 
  W Komunikacie jest też obszerna informacja o  tegorocznych IV Warszawskich Dniach Kawaleryjskich, podczas których wręczono tegoroczne Nagrody im. gen. Bolesława  Wieniawy - Długoszowskiego (II edycja Nagrody).

 
 
Wspominamy zmarłego w marcu 2017 r. śp. rtm. Jana Radwańskiego, który był od wielu lat członkiem naszej Fundacji.


 
Na ostatniej stronie jest formularz - zgłoszenie udziału w tegorocznym Spotkaniu.

Autor: Karola Skowrońska