NOWY KOMUNIKAT FUNDACJI, NR 55/2017


                                                                      
                              
KOMUNIKAT
           FUNDACJI NA RZECZ TRADYCJI JAZDY POLSKIEJ 
         ROK XXVIII, GRUDZIĄDZ - GRUDZIEŃ 2017 R., NR 55

                 
   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                  

W 55 numerze naszego biuletynu informacyjnego, wydawanego przez Fundację nieprzerwane od 1991 roku, publikujemy relację z tegorocznego 29. Spotkania Kawalerzystów II RP, Ich Rodzin i Miłośników Kawalerii oraz informacje o wielu wydarzeniach kawaleryjskich, które odbyły się w kraju od czerwca do końca listopada br. Jest także lista darczyńców, przekazujących zarówno darowizny finansowe, jak i materialne. Z żalem zamieszczamy na stronach Komunikatu nekrologi i wspomnienia o odchodzących absolwentach Centrum Wyszkolenia Kawalerii, szwoleżerach, ułanach i strzelcach konnych. Przyjeżdżali do Grudziądza, byli z nami, kochaliśmy Ich, a Oni odwzajemniali tę miłość przywiązaniem do naszego kawaleryjskiego miasta. Zawsze wiedzieliśmy, że nasze działania są ważne dla przyszłych pokoleń Polaków.


Zamieściliśmy bardzo obszerną, ilustrowaną fotografiami relację z uroczystości pogrzebowych  śp. płk. Zbigniewa Makowieckiego, które odbyły się w dniach 3, 25 i 27 listopada w Londynie, Warszawie i Grudziądzu.


Podajemy także datę kolejnego 30. Jubileuszowego  Zjazdu Kawalerzystów, który odbędzie  się w Grudziądzu, w dniach 24, 25 i 26 sierpnia 2018 r.          

                 

Autor: Karola Skowrońska